وبلاگ تخصصي برنامه نويسي با VB

چگونگی عبور از پروکسی

احتمالاً اخيراً ديده ايد که اکثر ISP ها برخی سايتها ( از جمله سايت http://i.hoder.com ) را با استفاده از پروکسی بسته اند . يکی از روشهای عبور از پروکسی و دسترسی به سايتها استفاده از سايـت Anonymization می باشد . نمونه ای از چگونگی استفاده از اين سايت بصورت زير است :
http://www.anonymization.net/http://i.hoder.com

اما چگونه می توانيم خودمان با استفاده از ويژوال بيسيک يک Anonymizer بنويسيم ؟
اينکار دارای يکسری مراحل است که چون برخی از آنها را در اين وبلاگ هنوز آموزش نداده ام فعلاً فقط کليات مطلب را بيان می کنم :

1 – با استفاده از RAS API يک مدخل برای دسترسی به اتصالات Dial Up ايجاد می کنيم تا نرم افزار بتواند با آن به يک سرويس دهنده اينترنت متصل شود .

2 – مرورگر IE خود را طوری تنظيم می کنيم که بجای استفاده از اتصالات Dial Up درخواستهای خود را به يک پروکسی سرور بفرستد . ( برای اينکار در IE به منوی Tools/Internet Option/Connections/LAN Settings برويد و در آنجا در قسمت Proxy Server آدرس 127.0.0.1 و شمار پورت 10000  را وارد کنيد )

3 – با استفاده از WinSock Control تقاضاهايي را که به پورت 10000 می آيند گرفته و آدرس URL آنها را استخراج کنيد . ( اين تقاضاها بصورت GET url هستند )

4 – با استفاده از Internet Transfer Control اين درخواست را به وب سرور مربوطه بفرستيد و نتيجه را که سورس آن صفحه مورد نظر است بگيريد .

5 – با استفاده از WinSock Control اطلاعات گرفته شده را به پورت 10000 بفرستيد .

در واقع نرم افزار شما بعنوان يک Proxy Server کار می کند و درخواستهای IE  را گرفته و با استفاده از پروتکل HTTP آنها را انجام داده و نتيجه را به IE باز می گرداند . بنابراين شما بايستی دانش کاملی در مورد پروتکل HTTP داشته و همچنين با RAS API آشنايي داشته باشيد .

+ حامد شیدائیان ; ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٦ شهریور ،۱۳۸٢
comment نظرات ()