پاسخ به سوالات -۱۲


1 – چگونه می توان شماره سریالی را که کارخانه روی هارد قرار می دهد را بدست آورد ( یعنی شماره سریالی که با پارتیشن بندی مجدد هارد تغییز نکند و یک مشخصه منحصر بفرد برای هارد باشد ) ؟
پاسخ : با دریافت اين کد یک OCX خواهید داشت که با استفاده از آن می توانید شماره سریال هارد را که کارخانه سازنده روی آن قرار داده بدست آورید .
همچنین در این آدرس نیز یک برنامه دیگر بهمراه سورس کد زبان C برای اینکار وجود دارد .

2– نحوه بدست آوردن سریال CDROM را توضیح دهید .
پاسخ : برای این منظور بایستی از تابع GetVolumeInformation استفاده کنید که قبلاً در بخش پرسش و پاسخها در مورد این تابع توضیح داده ام . برای اطلاعات بیشتر به این آدرس نیز مراجعه کنید .

3 – چگونه می توان در وی بی تاریخ را بصورت شمسی از کاربر گرفت ؟
پاسخ : منظور شما از گرفتن تاریخ بصورت شمسی چیست ؟ شما می توانید یک texbox بگذارید تا کاربر تاریخ را بصورت یک String در آن وارد کند . اما اگر منظورتان تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و یا تبدیل تاریخ شمسی به میلادی است ( این مورد را یکی دیگر از دوستان نیز سوال کرده بودند )  است به اینجا مراجعه کنید .

4 - چگونه میتوان فرمی را کوچک کرد یعنی به حداقل رسانید و به جای اینکه به منوی Taskbar برود آیکون آن در کنار ساعت ظاهر شود و با کلیک رو آیکون آن منوی مورد نظر باز شود ؟
پاسخ : قبلاً در مورد قرار دادن آیکون برنامه در کنار ساعت ویندوز نوشته ام . به آرشیو موضوعی مراجعه کنید .

5 – چگونه می توان از طریق وی بی روی یک فولدر یا فایل اجرایی قفل گذاشت که آن فولدر فقط با پسورد باز شود یا اینکه قابل کپی نباشد ؟
پاسخ : این کار امکان پذیر است چون برنامه هایی در این زمینه وجود دارد اما نیاز به دانش بسیار قویی در مورد Api Programming دارد . به سوال شماره ۹ مراجعه کنید .

6 – چگونه می توان برنامه ای نوشت که محتویات فایل index.dat را که حاول آدرس سایتهای رفته شده است نشان دهد ؟
پاسخ : ابتدا بایستی ساختار و فرمت این فایل را بدانید . در این صورت با استفاده از ابزارهای کار با فایل در وی بی می توانید محتوای آنرا بخوانید .

7 – چگونه می توان صدا را بعنوان ورودی گرفت و آنرا با یک کلمه مقایسه کرد ؟
پاسخ : اگر منظورتان تشخصی صحبت یا Speech Recognition است بایستی از موتور تشخیص صدای مایکروسافت که قابل دانلود از این آدرس می باشد  استفاده نمایید . پس از نصب از موتور دو بخش به component های وی بی شما اضافه می شود : Microsoft Direct Speech Recognition و Microsft Direct Text-to-Speech . برای اطلاعات بیشتر در مورد این دو component به این آدرس مراجعه کنید .
در این آدرس نیز اطلاعات مفیدی در مورد تشخصی صحبت وجود دارد .

8 – چگونه می توان یکسری اطلاعات فارسی را از طریق صفحات ASP در پایگاه داده SQL Server ذخیره کرد ؟ آیا بایستی Collation دیتا بیس را تغییر دهم ؟
پاسخ : اولاً codepage صفحات Html خود را windows-1252 قرار دهید . ثانیاً codepage شی Session را نیز 1252 بگذارید . در اینصورت اطلاعات بصورت یونیکد در جدوال دیتا بیس ذخیره می شوند . همچنین با قرار دادن Collation بصورت arabic این کار امکان پذیر است .

9 – آیا کتاب فارسیی در مورد برنامه نویسی API وجود دارد ؟
پاسخ : اخیراً دو کتاب فارسی در این زمینه چاپ شده است :
کتاب اول توسط انتشارات نص چاپ شده که به نظر من کتاب مفیدی است . کتاب دوم برنامه نویسی Api  نیز توسط انتشارات ناقوس چاپ شده است .

/ 39 نظر / 72 بازدید
نمایش نظرات قبلی

خندان گل

برنامه ای بزبان ويژوال بيسيک نوشته ام که در آن از data report استفاده کرده ام.بعد از اينکه برنامه را به exe تبديل کردم و آن را در کامپيوترهای ديگر اجرا نمودم قسمت data report آن طای runtime error ميدهد.

قاسم

لطفا اگه ميشه يک برنامه ويژوال بيسيک که در اون از بانک های اطلاعاتی استفاده شده برمون تو وب لاگت بذار ممنون

منصور

با سلام با تشکر از کار ارزشمندتون جهت رفع مشکلات فنی دوستان من جهت انجام يک پروژه صنعتی که بخشی از اون تشخيص رنگ بوسيله سنسور يا دوربين و تجزيه آن بوسيله يک برنامه جهت انجام کارهای کنترلی بعدی می باشد نيازمند همکاری و اطلاعات مختلفی می باشم مثل چگونگی شناسايی دوربين بوسيله نرم افزار متلب و...ميباشم ممنون ميشوم در صورت امکان کمکم کنيد(معرفی همکار علاقه مند به پیگیری این پروژه با شرایط مناسب و یا مشاوره در طی انجام پروژه.) با تشکر فراوان

حميد

اگه متن پرامت Input Box رو فارسی(گچ پژ) نوشتی و به هم نريخت مردی (اگه نشد من بهت ميگم)

بازم غريبه

بابا پس چرا به سوالم پاسخ ندادييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييی

شهرام

سلام عزيز خسته نباشی . ببخشيد من هر چی دنبال لينک Speech Recognition گشتم پيدا نکردم می شه لينک دانلودش رو برا بزاری . مرسی داری .

موسی

سلام !! بيا سايتم را ببين و اگه دوست داري منو لينك كن. همچنين من تو را( من از مطالب سايت شما خوشم اومد) منتظر جوابم !! فعلاٌ

مجتبی

ممنون از کارای زيباتون ۱ سوال داشتم مننميدونم چطور بايد از سورس استفاده کرد

Buy oem software

6GNxxi I would add something else, of course, but in fact almost everything is mentioned!...